En Yeni Kariyer Fikirleri – 2024*

Kariyer Fikirleri, En yeni kariyer fikirleri, özellikle hayata yeni atılacak olan gençlerin en çok araştırdığı konular arasında en üst sıralarda bulunmaktadır. 2022 yılında da en çok rağbet gören pek çok iş dalı ve kariyer fikirleri  bulunmaktadır. Günümüzde ise en çok çalışmak istenen meslekler arasında internet üzerinden yapılabilen iş kolları yer almaktadır. Bu nedenle pek çok kişi kariyerlerini bu meslekleri yaparak geliştirmek istemektedir.

 

yeni kariyer fikirleri
yeni kariyer fikirleri

En Yeni Kariyer Fikirleri Nelerdir?

Genel olarak iş dünyasında yer alan kişilerin en çok hedefledikleri amaçları kariyerlerini en iyi şekilde ilerletmek olmaktadır. Bu nedenle iş dünyasına yeni atılacak olan gençler için mesleklerinin seçimi büyük önem taşımaktadır. Bunlara bağlı olarak günümüzde en çok tercih edilen kariyer dalları  ve kariyer fikirleri  şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Sosyal Medya Uzmanı
  • Veri Analizi Uzmanı
  • Uygulama Geliştirme Uzmanı

Sosyal Medya Uzmanı

Günümüzde en çok tercih edilen iş kollarından birisi de, internet dünyasında çalışmaya imkan tanıyan sosyal medya uzmanı olmaktadır. Sosyal medya uzmanlığı yapılarak, çok iyi kazançlar elde etmek mümkün olmaktadır. Sosyal medya uzmanlarının görevleri arasında en başta gelenleri ise başkalarında ait olan sosyal medya hesaplarını yönetmek ve sosyal medya hesaplarını geliştirmek olmaktadır. Aynı zamanda sosyal medya uzmanları, firmalara ait olan sosyal medya hesaplarının yönteminden de sorumlu olmaktadır.

kariyer fikirleri 2022
kariyer fikirleri 2022

Veri Analizi Uzmanı

İnternet dünyasında en önemli iş kollarından birisi, veri analizi uzmanlığı olmaktadır. Veri analizi uzmanı, firmaların ve iş yerlerinin daha başarılı olabilmesi için gerekli olan çalışmaları yapan kişiler olmaktadır. Buna bağlı olarak veri uzmanları firmalara faydalı olacak bütün verileri derlemekte, aynı zamanda firmaların rakiplerine ait olan verileri de toplayıp, bütün bunları bir rapor olarak firmalara sunmaktadır. Bu veriler sayesinde ise firmalar ve iş yerleri ürünlerine, hizmetlerine ya da markalarına ait olan bütün bilgilere anında ulaşabilmekte ve aksayan yönlerini düzeltme imkanını bulmaktadır.

kariyer fikirleri yeni
kariyer fikirleri yeni

Uygulama Geliştirme Uzmanı

Günümüzde kısa sürede en iyi kariyer yapılabilen meslek kollarından birisi de, uygulama geliştirme uzmanı olmaktadır. Uygulama geliştirme uzmanları android ve iOS işletim sistemlerinde çalışabilen uygulamaların geliştiricileri olmaktadır. Uygulama geliştirme uzmanı olabilmek içinse, öncelikle çok iyi derecede bilgisayar ile konularda bilgi sahibi olmak gerekmektedir. İos işletim sistemi ile ilgili detaylı bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kolay Yoldan Yurtdışına Gitme Rehberi – Yeni 2022*

 

Kariyer Fikirleri, İş Fikirleri ile ilgili sormak istediklerinizi düşüncelerinizi ve yaşadığınız tecrübeleri yorum yaparak bize iletebilirsiniz.

İnternet sitemizden İnternetten Para Kazanma, Para Kazanma ve Yurt Dışında Çalışmak ile ilgili güncel ve kaliteli içeriklere ulaşabilirsiniz.

İnternetten Dolar Kazanma – Yeni 2022*

Yorum yapın