Blog Yazarak Para Kazanmak – Yeni 2022*

Blog yazarak para kazanmak, genellikle genç bireylerin tercih ettiği bir yöntem olmakla birlikte edinilebilecek hobiler arasında da sıklıkla yer almaktadır. Bugün bu yazımızda blog yazarak para kazanmak ve blog yazarak para kazanma ile ilgili güncel ve detaylı bilgiler aktaracağz.

 

Blog yazılarının herhangi bir konu üzerinden anlatılabilmesi ve sohbet havası içermesi sebebiyle hem yazana hem okuyana ayrı keyif verdiği bilinmektedir. Bu keyifli işten para kazanmak da mümkündür.

Blog yazma üzerinden para kazanabilmek için öncelikle bunun yöntemlerini bilmeniz gerekmektedir. Gelişigüzel yazdığınız blog yazıları üzerinden de para kazanabilirsiniz ancak özen gösterdiğiniz ve bilinçli olduğunuz takdirde daha fazla kazanç elde etmek mümkün olacaktır. Bu konuda ihtiyaç duyabileceğiniz tüm detaylara ve püf noktalara alt başlıklar aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

blog yazarak para kazanmak
blog yazarak para kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

Blog yazarlarının para kazanabildiklerinin bilinmesinin ardından internetten para kazanma başlığının çok daha ilgi çekici hale geldiği fark edilmektedir. Blog yazarlarının kendi alanlarına göre içerik paylaşmaları ve bu içeriklerin okunması sayesinde belirli düzeyde kazanç elde edebildikleri bilinmektedir. Bu kazancın elde edilmesinde katkısı olan yöntemler ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Ürün ve hizmet satışı
 • Sponsorlu içerik
 • Görüntülü reklamlar
 • Ürün ve hizmet incelemeleri
 • İçerik pazarlaması
 • Satış-gelir ortaklığı
 • Blogun satılması

Sıralanan bu yöntemlerden birini veya birkaçını seçmeniz halinde yayınladığınız içeriklerden çok daha fazla para kazanma şansınızın olduğunu bilmelisiniz. Aynı zamanda blog hesabınızı satışa çıkararak da tek seferliğe mahsus büyük kazanç elde etme fırsatınız olabilmektedir. Günümüzde birçok internet sitesi sahibi blog yazarak para kazanmaktadır.

Blog Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Blog yazarak para kazanmak  başlığı altında incelenen bu konu, ne kadar kazanç sağladığı kapsamında da blog yazarı olmak isteyen bireyler tarafından incelenmektedir. Bu konuda amatör olan blog yazarları kadar birer uzman haline gelen blog yazarları ile karşılaşmak da mümkündür. bu sebepten ötürü kazanç ikiye ayrılmaktadır.

Blog yazarlığı kapsamında ele alınan blog yazarak ne kadar para kazanılır sorusuna ilişkin iki türlü yanıt verilebilmektedir. Amatör blog yazarlarının sitesi günde 1000 kişi tarafından görüntüleniyorsa aylık kazanç yaklaşık 600 TL civarında olabilmektedir. Uzman blog yazarlarının siteleri ise 10.000’den fazla ziyaret edilmekte ve bu da aylık yaklaşık 5 bin TL kazandırmaktadır. Blog sitenizi google adsense onayına göndererek onay aldığınız takdirde sitenizin ziyaretçi sayısına ve reklam tıklama oranlarına göre aylık olarak güzel miktarlarda kazanç sağlayabilirsiniz.

blog yazmak
blog yazmak

Blog Yazarı Olmanın Püf Noktaları

Blog yazarı olmanın püf noktaları sayesinde başarılı bir yazar haline gelmek ve tatmin edici kazanç sağlamak mümkün olmaktadır. Bunun için blog yazmaya başlamadan önce blog yazarlarının mutlaka dikkat etmesi gereken püf noktaları incelemeniz gerekmektedir. Aşağıda bu konu hakkında bazı detaylar sıralanmıştır.

 • Konu seçiminde oldukça titiz olunmalıdır.
 • Yazarlık deneyimi şart değildir.
 • Okurun beklentilerinin dikkate alınması esastır.
 • Uzun bir süreç olması sebebiyle sabır gerektirmektedir.
 • Plan yapılması şarttır.
 • Bir blog yazısı zaman alabilmektedir. Bu nedenle sabırlı ve azimli olunması önerilmektedir.
blog yazarak para kazanma
blog yazarak para kazanma

Sıralanan bu püf noktaları bir yere not ederek başarılı blog yazarı olma yolunda büyük bir adım atabilirsiniz.

İnternetten para kazanma, blog yazarak para kazanma ile ilgili sormak istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorum yaparak bize iletebilirsiniz.

İnternetten para kazanma için daha detaylı bilgilerin yer aldığı İnternetten Para Kazanma  yazımızı inceleyebilirsiniz.

“Blog Yazarak Para Kazanmak – Yeni 2022*” üzerine 3 yorum

Yorum yapın