Franchise (Detaylı) – Yeni 2022*

Franchise, kelime anlamı olarak bayilik şeklinde nitelendirilmektedir. Dünya genelinde yeni iş fikirleri arasında yaygın olan bu seçenek, ülkemizde de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Franchise, yani bayilik imkanı tanıyan belli başlı firmaları araştırarak bu alanda bir iş sahibi olabilir ve yüksek miktarda kazanç elde edebilirsiniz. Bu noktada sahip olmanız gereken tek detay güçlü bir sermaye olacaktır.

Sermaye ile yapılabilecek mantıklı bir iş arıyorsanız bu kesinlikle bayilik veren firmalardan bayilik talep etmek olacaktır. Yeni bir sektörde yeni bir marka olmak, oldukça riskli bir iş olarak bilinirken, insanların tercih ettiği markalardan birinin bayiliğini almak çok daha karlı bir seçenek olacaktır.

franchise
franchise

Franchise Fiyatları

Bayilik alma alanında kararlı olduğunuz zaman ilk ele almanız gereken bu alandaki piyasa fiyatlarını öğrenmek olacaktır. Sahip olduğunuz sermaye ile birlikte kaliteli bir markanın bayiliğini almak istiyorsanız bu noktada fiyat bilgisi sizlere yardımcı olacaktır. Franchise fiyatları ise sabit olmamakla birlikte markadan markaya değişiklik gösterebilmektedir. Ancak çeşitli kaynaklar üzerinden fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Ortalama bir fiyat bilgisi vermek gerekirse anahtar teslim işlemi, metre kare başına 3 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir. Oldukça yüksek bir meblağ olan bu iş, akıllı bir tercih yaptığınızda size çok daha fazla kazanç sağlayacaktır. Anlaşma yapacağınız firma ve bulunduğunuz konumda yaşayan insanların tercihi, yapacağınız seçimlerde göz önüne almanız gereken detaylar arasında olmalıdır.

franchise nedir
franchise nedir

En İyi Franchise Markaları

En iyi franchise markaları, sabit bir iş arayışında olan ve aynı zamanda kuracağı işin kaliteli olmasını tercih eden bireyler tarafından araştırılmaktadır. Franchise alanında kaliteli bir şube açmak istiyorsanız mutlaka güçlü bir sermayeniz olması gerekmektedir. Çünkü yapacağınız işin kurulum aşaması marka ve franchise bedeli olarak oldukça maliyetli olacaktır. Tercih edebileceğiniz bazı firmalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Çıtır Usta
 • Kasap Döner
 • Simit Sarayı
 • Polen Tantuni
 • McDonald’s
 • Pizza Hut
 • Dominos
 • Big Yellow Taksi
 • Dermokil
 • Starbucks

Görüldüğü gibi gıdadan kozmetiğe kadar pek çok marka, bayilik imkanı sunmaktadır. Kimi yüksek fiyatlar ile bu imkanı sunarken kimileri de başlangıçta sizlere pek çok avantaj sunmaktadır. Sermayenize güvendiğiniz alanda tercih yapmanız, sizin için en doğrusu olacaktır.

franchising
franchising

En Karlı Bayilik Veren Firmalar Hangisidir?

Ülkemizde bu sistem ile iş kuran çok sayıda girişimci bulunmaktadır. Tercih edilen bayiliklerin yeni olduğu fark edilse de girişimciler pek çok avantaj elde edebilmektedir. En karlı bayilik veren firmalar başlığı antlında tercih edeceğiniz bu firmalardan bazıları aşağıda sırası ile listelenmiştir.

 • Midyeci Ahmet Bayilik
 • Getir Bayilik
 • Torku Bayilik
 • Ekrem Coşkun Döner Bayilik
 • Bargello Bayilik
 • Pide by Pide Bayilik
 • Yurtiçi Kargo Bayilik
 • Çiçek Sepeti Bayilik

Sıralanan bu firmaları araştırarak ve sermayenizi kontrol ederek bayilik talebinde bulunabilirsiniz. Böylece atılacağınız bu yeni işte, markaların tanınması sayesinde, oldukça yüksek gelir elde edebilirsiniz.

Bayilik Veren Firmalar 2022*

Franchise Mantıklı Mı?

Franchise mantıklı mı sorusu, bu alanda iş sahibi olmak isteyen bireyler tarafından ele alınan içeriklerden birisidir. Bir dükkan açmak ve belli bir sektöre yönelik satış yapmak, girişimciler tarafından yaygın bir biçimde tercih edilmektedir. Ancak herhangi bir markaya bağlı olmadan bu şekilde yükselmeniz oldukça zor olacaktır.

Birikiminiz varsa ve bu birikim sıklıkla tercih edilen bir markanın bayiliğini almaya yetiyorsa franchise tercih etmek mantıklı olacaktır. Çünkü bilinen bir marka üzerinden satış yapmak ve bulunulan konumda tanınan bir mekana dönüşmek, tahmin ettiğinizden çok daha fazla kar elde etmenizi sağlayacaktır. Elde edeceğiniz karı yatırıma dönüştürmek de sizin yararınıza olacaktır.

Franchising ,  ve Bayilik Veren Firmalar ile ilgili sormak istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorum yaparak iletebilirsiniz. Franchising ile ilgili ek olarak Franchising Wikipedia sayfasına göz atabilirsiniz.

Gratis Franchise  adlı yazımızdan Gratis Bayilik, Gratis Bayilik Açma gibi detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Para Kazanmak kategorisinden para kazanma, internetten para kazanma ve dolar kazanma ile ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz.

 

Dropshipping Nedir ? Yeni 2022*

Yorum yapın