Dropshipping Nedir ? – Yeni 2022*

Dropshipping nedir? sorusu, internet üzerinden ürün satışları yapmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği sorular arasında en üst sıralarda bulunmaktadır. Son yıllarda en çok tercih edilen e-ticaret yöntemlerinden birisi de, tüm dünyada Dropshipping olmaktadır. Dropshipping, stoksuz satış olarak da adlandırılmaktadır. Bugün bu yazımızda Dropshipping, Dropshipping nedir ? ve Dropshipping nasıl yapılır ? ile ilgili güncel ve detaylı bilgiler aktaracağız.

Dropshipping metodu ile ürün satışları tedarikçi firmalarla sağlanmaktadır. Dropshipping ile satılan ürünler tedarikçilere yönlendirilmektedir. Tedarikçiler ise kendilerine ulaşan bu ürün siparişlerini müşterilere kargol yoluyla doğrudan ulaştırmaktadırlar. Bu bağlamda Dropshipping işi aracılık yapılan bir ticaret yöntemi olmaktadır.

dropshipping nedir
dropshipping nedir

Dropshipping Nedir ? 2022

Dropshipping Nasıl Yapılır?

Dropshipping metodu ile yapılan e-ticaret işlerinde satıcıların ürünleri üretmesine ya da stoklamasına gerek kalmamaktadır. Bu e-ticaret yöntemi için aynı zamanda çok az bir sermaye yeterli olmaktadır. Sadece bir bilgisayar ile Dropshipping metodu ile ürün satışları yapılabilmektedir. Dropshipping yönteminde herhangi bir iş yeri ya da depo kiralamak gerekmektedir.

Bu yöntemde herhangi bir eleman çalıştırmaya da gerek kalmadığından dolayı satıcılar, Dropshipping yolu ile sattıkları ürünlerden çok kazançlar elde etmektedirler. Dropshipping yöntemi ile satılan ürünlere satıcıların fatura kesmesine gerek kalmamakta olup, fatura ve ürün kargolama işlemlerini de tedarikçi firmalar tarafından karşılamaktadır.

Dropshipping yapmak için öncelikle ürünlerin satılacağı bir web sitesinin kurulması gerekmektedir. Bu e-ticaret sitesi bu konuda uzman olan bilgisayar uzmanlarına yaptırılabilmektedir. Aynı zamanda hazır olan e-ticaret temaları ile de bu web siteleri oluşturulabilmektedir. Dropshipping için kullanılacak olan web sitesi açıldıktan sonra ise satılacak olan ürünlerin bütün detayları ile girişlerinin siteye yapılması lazımdır.

dropshipping nasil yapilir 1
dropshipping nasil yapilir

Ürünlerin girişleri tamamlandıktan sonra ise bunları sosyal medya hesapları üzerinden tanıtımlarının yapılması gerekmektedir. Bunun için Dropshipping ile ürün satışları yapacak olan kişilerin mutlaka Facebook, Twitter, İnstagram ve Youtube üzerinden hesap açmaları lazımdır. Daha sonra ise bu sosyal mecralarda hem ürünlerin tanıtımı, hem de ürünlerin satılacağı web sitesinin tanıtımı kolaylıkla yapılabilmekte ve böylelikle hedef kitle oluşturulmuş olmaktadır.

Dropshipping yöntemi ile yapılan ürün satışlarının iyi olabilmesi için tedarikçi firmaların seçimi de büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle tedarikçi firmalara ulaşmak için bu işi yapan diğer satıcılara danışılabilmektedir. Dropshipping için kullanılacak olan tedarikçilerin bu işte tecrübeli ve güvenilir olması lazımdır.

dropshipping nedir 2022
dropshipping nedir 2022

Dropshipping Ürünleri Nelerdir?

Dropshipping işinde satıcıların en çok tercih ettiği ürünler ise pek çok çeşitten oluşmaktadır. Buna bağlı olarak dropshipping ürünleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Elektronik ürünler
 • Kozmetik ürünleri
 • Kadın giyim
 • Erkek giyim
 • Ayakkabı çeşitleri
 • Saatler
 • Makyaj malzemeleri
 • Güzellik ürünleri
 • Bebek giysileri ve ürünleri
 • Bahçe ve tarım malzemeleri
 • Hediyelik eşyalar
 • Araba aksesuarları
 • Bilgisayar aksesuarları
 • Akıllı telefonlar ve tabletler
 • Sporcu ürünleri
 • Ev eşyaları
 • Beyaz eşyalar
 • Sağlık ürünleri

İnternetten Para Kazanma Yeni 2021*

Dropshipping Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Dropshipping ile e-ticaret yapmanın pek çok avantajı bulunmaktadır. bu yöntemle yapılan satışlarda hiç bir zaman satışı olmayan ürüne para verilmemektedir. Bu sayede çok az sermayesi olan kişiler bile Dropshipping yöntemiyle ticarete atılabilmektedir. Aynı zamanda Dropshipping işi evde yapılabilen en iyi işlerden birisi olmaktadır. Sadece bir bilgisayar ile bu iş yapılabilmektedir.

Dropshipping yöntemi ile e-ticaret yapmanın en büyük avantajlarından bir diğeri, ürünlerin stoklanmasına gerek kalmaması olmaktadır. Dropshipping işinde siteden alınan müşteri siparişleri doğrudan tedarikçi firmalara yönlendirilmektedir. Bu sayede Dropshipping metodu ile ürün satanların, ürünlerin kargolanması ve kargoya verilmesi gibi benzeri olan işleri de yapmasına gerek kalmamaktadır. Dropshipping işinde kullanılan web sitesinde sergilenen ürünlerin satılmaması durumunda ise satıcılar, hiç bir maddi zarara uğramamaktadır.

Dropshipping Nedir ? ile ilgili düşüncelerinizi sormak istediklerinizi yorum yaparak bize iletebilirsiniz. Ek olarak Dropshipping Nasıl Yapılır ? ve Dropshipping ile ilgili detaylı yazılarımızada göz atmanızı tavsiye ederiz. Shopify ve Wix internet siteleri dropshipping denildiği zaman akla ilk gelen popüler internet siteleridir.

 

Para Kazandıran İşler Yeni 2022*

Yorum yapın