Work and Travel (Detaylı) – Yeni 2022*

Work and Travel konusu, üniversite öğrencilerinin en çok araştırdığı konulardan birisi olmaktadır. Work and Travel kültürel bir değişim programı olup, Amerika Birleşik Devletleri hükümeti tarafından desteklenen bir proje olmaktadır. Work and Travel ile Amerika’da turist olarak gezmenin dışında, içinden biri gibi yaşama imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda en çok kullanılan yabancı dillerden birisi olan İngilizce’nin ana vatanında daha da gelişmesi sağlanabilmektedir.

Work and Travel programı sayesinde dört ay boyunca Amerika’da bir işte çalışılmakta olup, bu sayede her bakımdan öğrencilere kişisel gelişimlerini geliştirme ve öz güvenlerini arttırma olanakları da sunulmaktadır. Work and Travel programına üniversite öğrencisi olan herkes başvurabilmektedir. Work and Travel programı ile Amerika’da hem tatil yapılabilmekte, hem de para kazanılabilmektedir.

work and travel
work and travel

Work and Travel Nedir?

Work and Travel kısa adı ile WAT, hayatla yakından tanışmayı sağlamakta olup, aynı zamanda İngilizce pratik yapma olanağını da sunan bir projedir. Dünyanın her yerinden ve farklı olan kültürlerden insanlarla Work and Travel sayesinde tanışabilmekte ve güzel arkadaşlıklar kurulabilmektedir.

Work and Travel Amerika hükümeti tarafından desteklenen ve dünyanın her yerinden olan ünviersite öğrencilerine sunulan bir imkan olmaktadır. Work and Travel sayesinde Amerika’da hem çalışılabilmekte, hem de İngilizcenin gelişmesi sağlanabilmektedir. Work and Travel programı dahilinde, başvuran üniversite öğrencileri arasında seçilen kişiler Amerika’da kaldıkları süre boyunca bir işte çalışabilmekte ve bu sayede seyahat masrafları karşılayabilmekte ve para biriktire bilmektedir.

Work and Travel programı ile çalışan işlerden üniversite öğrencileri aylık olarak 1000 dolar ile 1500 dolar arasında kazanç elde edebilmektedirler. Aynı zamanda bu programa katılarak öğrenciler ilerideki kariyerleri içinde büyük avantajlar elde etmektedirler. İleride yapacakları iş başvurularında verecekleri CV’lerde, Amerikan şirketlerinde çalıştıkları bu iş pozisyonları da iyi bir referans olmaktadır.

work and travel nedir
work and travel nedir

Work and Travel üniversite öğrencilerinin kişisel gelişimleri için de, en büyük fırsatlardan birisi olup, bu sayede öğrenciler hayatta tek başına mücadele etme konularda da büyük tecrübelere sahip olabilmektedirler. Bu sayede kendilerine olan öz güvenleri de artış göstermektedir. Work and Travel uygulaması hem bir eğlence programı olup, hem de bir eğitim programı özelliği taşımaktadır.

Bu nedenle her yıl dünyanın her yerinden olan üniversite öğrencileri, Work and Travel programına katılmak için başvuruda bulunmaktadır. Work and Travel programının en büyük faydalarından birisi de, Amerika’daki iş ve eğitim imkanlarını da, en yakından tanıma imkanı sunmaktadır. Amerika’da kalınan süre boyunca üniversite öğrencileri iş ve eğitim olanakları için girişimlerde de bulunabilmektedir.

Work and Travel Başvuru Şartları Nelerdir?

Work and Travel başvuru şartları arasında en önde geleni üniversite öğrencisi olmaktır. Bu nedenle Work and Travel programına, dünya genelinde sadece tam zamanlı olarak üniversite eğitimi alan öğrenciler katılabilmektedir.

Aynı zamanda bu üniversite öğrencilerinin orta derecede olmak üzere İngilizce bilme şartı da bulunmaktadır. Work and Travel programına katılacak olan üniversite öğrencilerinin ise en az 18, en fazla 26 yaşında olması gerekmektedir. Üniversite öğrencilerinin akademik olarak not ortalamalarının ise 4 üzerinden en az 2 olması lazımdır. Bu şartları karşılayan her üniversite öğrencisi Work and Travel programına katılmak için başvuruda bulunabilmektedir.

Work and Travel Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Üniversite öğrencileri için Work and Travel programına katılmanın avantajları bulunmak olup, bunlar sırasıyla şunlar olmaktadır;

 • Work and Travel, Amerika’da gelir elde etmek imkanı sunmaktadır.
 • İngilizceyi geliştirmek ve pratik yapmak için en iyi olan fırsatlardandır.
 • Program sonunda iş başvurularında kullanılabilecek olan Work and Travel sertifikası alınmaktadır.
 • En ekonomik olan fiyatlarla Amerika’ya gitmeyi ve orada yaşamayı sağlamaktadır.
 • Diğer ülkelerin kültürlerini ve Amerikan kültürünü yakından tanıma fırsatını sunmaktadır.
 • Kendi başına kazanılan parayla, hayata dair yeni tecrübeler edilmesine yardımcı olmaktadır.
 • Okyanus aşırı bir ülkeye gitmeyi ve görmeyi sağlamaktadır.
 • Amerika’nın farklı birçok eyaletini görmeye ve gezmeye yardımcı olmaktadır.
 • Üniversite öğrencilerinin vizyonlarının genişlemesini ve yeni deneyimler elde etmesini sağlamaktadır.

Work and Travel İş Olanakları Nelerdir?

Work and Travel programına katılarak üniversite öğrencileri yaz tatilleri boyunca Amerika’da bir işe girip çalışarak para kazanabilmektedir. Program dahilinde olan bu işlerde çalışabilmek için ise üniversite öğrencileri diledikleri gibi seçim yapabilmektedir. Buna bağlı olarak en çok tercih edilen Work and Travel iş olanakları ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Tatil Köyleri ve Oteller: Oda temizliği, garsonluk, bulaşıkcılık, resepsiyon görevlisi ya da mutfak çalışanı
 • Eğlence Parkları: Fotoğrafçı, garsonluk, cankurtaranlık, otopark görevlisi, havuz işleri, hediyelik eşya dükkanı elemanı
 • Alışveriş Merkezleri: Kasiyerlik, satış elemanı, tezgahtarlık, garsonluk, temizlik görevlisi

Work and Travel Programında Çalışılması Yasak Olan İşler Nelerdir?

Work and Travel programında öğrenciler çalışabilecekleri işleri kendileri seçebilmekte olup, bu iş seçimlerinde bazı iş kollarında çalışmak ise bu program dahilinde yasak olmaktadır. Buna bağlı olarak Work and Travel programında çalışılması yasak olan işler şunlar olmaktadır;

 • Şoförlük
 • Pedicab
 • Komisyon üzerinden çalışılan iş kolları
 • Gece işleri
 • Depolar
 • İnternet üzerinden sipariş verilen işler
 • Asgari ücretin garanti olmadığı iş kolları
 • Fiziksel temas gerektiren işler
 • Bakıcılık
 • Bahçıvanlık gibi benzeri iş kolları

 

work and travel fiyatlari
work and travel fiyatlari

Work and Travel Programında Gidilebilecek Olan Eyaletler

Work and Travel programında üniversite öğrencileri iş seçimlerini kendileri yapabildiği gibi kalmak istedikleri eyaleti de kendileri seçebilmektedir. Work and Travel programına katılan üniversite öğrencilerinin en çok tercih ettiği eyaletler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Work and Travel New York
 • Work and Travel Florida
 • Work and Travel South Carolina
 • Work and Travel Colorado

Work and Travel New York

Work and Travel’de üniversite öğrencilerinin gitmek istedikleri Amerika eyaletleri arasında, en başta New York gelmektedir. Amerika’nın en güzel eyaletleriden birisi olan New York’a her yıl pek çok Work and Travel öğrencisi gelmektedir.

Work and Travel Florida

Amerika’nın en gözde Work and Travel eyaletlerinden birisi olan Florida’da, üniversite öğrencilerinin hem tatil yapıp, hem de çalışabileceği bütün olanakları sunan bir yer olmaktadır. Florida plajları, otelleri ve alışveriş merkezleri ile Work and Travel programına katılan üniversite öğrencilerine çok iyi iş imkanları da sağlayan bir eyalet olmaktadır.

Work and Travel South Carolina

Work and Travel programında en çok tercih edilen eyaletlerden birisi olan South Carolina okyanusa kıyısı olan bir eyalet olma özelliği taşımaktadır. Üniversite öğrencileri eyalette istedikleri iş kollarında kolaylıkla iş bulabilmektedir.

Ne İş Yapabilirim ? Yeni 2022*

Work and Travel Colorado

Work and Travel programında doğa ile iç içe olan Colorado eyaletini, üniversite öğrencileri doğal güzellikler içerisinde yaşamak için en çok tercih etmektedir. Colorado eyaleti, aynı zamanda turistlerinde en çok ziyaret ettiği eyaletlerden birisi olmaktadır. Colorado eyaleti içerisinde pek çok milli park bulunmaktadır. Bu nedenle sakin bir ortamda yaşamak isteyen Work and Travel katılımcıları, en çok Colorado eyaletine gitmeyi tercih etmektedir.

Work and Travel Fiyatları

Work and Travel fiyatları ve Work and Travel ücretleri programa katılacağınız şirket ve gideceğiniz eyalete göre değişilik gösterebilmektedir. Work and Travel Fiyatları 2022 bilgisi için Work and travel şirketleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Work and Travel ile ilgili sormak istediklerinizi ve tecrübelerinizi yorum yaparak bize iletebilirsiniz. Ek olarak Work and Travel Wikipedia sayfasını inceleyebilirsiniz.

Yurt Dışı İş İlanları ve Yurt Dışında iş  için Yurt Dışında Çalışmak kategorimize göz atabilirsiniz.

 

Zengin Olmanın Yolları (Detaylı) 2022*

“Work and Travel (Detaylı) – Yeni 2022*” üzerine bir yorum

 1. Work and Travel şirketleri ile ilgili bilgi alabilie miyim ? Work and travel ile ilgili vermiş olduğunuz detaylı bilgiler için çok teşekkür ederim.

  Yanıtla

Yorum yapın