Ne İş Yapabilirim ? – Yeni 2022*

Ne iş yapabilirim ?. Sabit bir meslek sahibi olmak, hayatı çok daha kolay bir şekilde düzenleme anlamı taşımaktadır. Ancak günümüzde pek çok kişinin sabit bir mesleği olmadığı görülmektedir. Kendi işinin patronu olmak isteyen bireylerin ne iş yapabilirim sorusu üzerinde sunulan önerileri incelediği fark edilmektedir. Bu noktada sıralanabilecek başlıca önerilerden bazıları şunlardır:

 • Güzellik salonu açmak
 • Vegan restoran açmak
 • Evcil hayvan sektöründe iş sahibi olmak
 • Solucan gübresi üretim tesisi açmak
 • Yatırım yapmak
 • Fotoğrafçılık yapmak

Sıralanan her bir seçenek, farklı bir sektöre ait olmakla birlikte her birinin uygulaması ve planlaması oldukça farklıdır. Kendi alanınıza en uygun olacak seçeneği tercih ederek başarılı bir işte yükselmeyi başarabilirsiniz.

ne is yapabilirim
ne is yapabilirim

Sermayesiz Ne İş Yapabilirim?

Normal şartlarda bir iş kurulacağı zaman asıl önemli olan detayın sermaye olduğu bilinmektedir. Sermaye sahibi bireylerin bayilik alması, kendi işlerini kurması gibi pek çok seçeneğe sahip olduğu görülmektedir. Sermayesiz ne iş yapabilirim sorusu ise belli bir birikimi olmayan ancak yine de meslek sahibi olmak isteyen insanların başlıca merak ettiği konulardan birisidir.

 • Web üzerinde arama yapmak
 • Organizatörlük yapmak
 • Ders vermek
 • Editörlük veya yazarlık
 • Affiliate Marketing yapmak
 • Yatırım yapmak
 • Yemek yapmak

Bahsi geçen bu seçenekler, sermaye olmadan da geliştirilebilecek işler arasında yer almaktadır. Bu işler arasında en çok tercih edilenin ise Affiliate Marketing, yani satış ortaklığı olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

Kendi Dükkanım Var Ne İş Yapabilirim?

Kendi dükkanım var ne iş yapabilirim diyen bir girişimci veya iş sahibi kişinin aslında mevcut işini geliştirmenin yollarını aradığı düşünülmektedir. Sabit bir iş olması ve hatta bu işe ait bir dükkan olması, aslında kişinin bir yerde şanslı olduğu anlamına gelmektedir. Çünkü iş kurma aşamalarından ziyade işi büyütmenin planları yapılabilmektedir.

Öncelikle bulunduğunuz konumda şubeler açmayı ve ana bayiyi geliştirmeyi deneyebilirsiniz. Sermayeniz arttıkça ve müşteri talepleri de çoğalmaya başladıkça farklı şehirlerde şube açmayı düşünebilirsiniz. Ancak mevcut işinizi beğenmiyorsanız farklı bir alana yönelip o alan üzerinde sıfırdan başlayabilirsiniz. Bunun için de yeni fikirlere ihtiyacınız olacaktır.

ek is ne yapabilirim
ek is ne yapabilirim

20 Yaşındayım Ne İş Yapabilirim?

Genç bireyler, erken yaşta yatırım yapabilmek adına ne tarz işler yapabileceklerini merak etmektedir. Teknolojinin hızla gelişmesine bağlı olarak pek çok yeni sektör türemiş ve her bir alanda yüzlerce iş imkanı oluşmuştur. 20 yaşındayım ne iş yapabilirim diyorsanız öncelikle yaşıtlarınızın tercih ettiği seçenekleri incelemenizde fayda olacaktır.

 • Sosyal medyalardan yararlanarak para kazanmak
 • Özel ders vermek
 • Ödev satmak
 • Kripto para borsasında işlem yapmak
 • Web sitesi kurmak

Her bir seçenek, internet üzerinden yapılabilen işlemler arasındadır. Yani aslında internete ve işlerinizi yürütebileceğiniz akıllı bir cihaza sahip olmanız yeterli olacaktır. Yöneldiğiniz alanda örnek kişileri inceleyerek nasıl bulundukları konuma geldiklerini öğrenebilirsiniz.

Toptan Ne İş Yapabilirim?

Yeni iş fikirleri arasında öne çıkan seçeneklerden birisi de toptan bir şekilde yapılan işlerdir. Özellikle üretici bir firma ile yapılan anlaşmalarda oldukça karlı olan bu seçenek toptan ne iş yapabilirim sorusu üzerinde inceleme yapan bireylerin karşısına çıkan seçenek olarak görülmektedir. Bu işi yapabilmek için hem üretici hem de alıcı kitlesine sahip olmanız oldukça önemidir.

Örneğin toptan bir iş yapmak istiyorsanız bir fabrika ile anlaşmanız gerekmektedir. Yapacağınız bu anlaşma sonucunda fabrikada üretilen ürünlerden yüklü miktarda alım yapmalısınız. Alım yaptıktan sonra aldığınız ürünler üzerine iş yapan veya satış kategorisinde bulunduran kişilerle görüşme yapmalısınız. Bu kişilere belirli miktarlarda satış yaparak toptancılık işinde başarılı olabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Yolları Yeni 2021*

Evde Ne İş Yapabilirim ?

Evde ne iş yapabilirim ? diyen ziyaretçilerimiz için özel olarak hazırlamış olduğumuz Evde Yapılacak İşler  ve  Evden Para Kazanmak adlı yazılarımıza göz atmalarını tavsiye ediyoruz. Ek olarak youtube üzerinden Evde ne iş yapabilirim ? sorusuna yanıt olacak içerikleri inceleyebilirsiniz.

evde ne is yapabilirim
evde ne is yapabilirim

Ne İş Yapabilirim ?, Evde Ne İş Yapabilirim ? ve Ek İş Ne Yapabilirim ? ile ilgili sormak istediklerinizi,tecrübelerinizi ve düşüncelerinizi yorum yaparak bize iletebilirsiniz.

Para Kazanma, İnternetten Para Kazanma, İş Fikirleri ve Kariyer Fikirleri ile ilgili kaliteli ve güncel içerikler  için web sitemizi devamlı takip etmenizi tavsiye ederiz 🙂

Dropshipping (Detaylı) Yeni 2022*

Yorum yapın