Trendyol Dropshipping – 2022*

Trendyol Dropshipping, stoksuz e-ticaret olarak bilinmektedir. Trendyol; kendi ürünlerini satmanın yanında dışarıdan da kullanıcı kabul etmektedir. Trendyol herkese satış yapma imkânı sunmaktadır. Trendyol Dropshipping için;

  • Şirket ticaret Unvanı,
  • Vergi kimlik numarası,
  • İrtibat numarası,
  • Ticari sicil numarası,
  • Şirket türü,
  • Satışı gerçekleşecek kategori bilgileri istenmektedir.

Belirttiğimiz belgeleri temin edenler Dropshipping kurallarına da uyuyorsa Trendyol’dan satış yapabilirler. Ülkemizde evden çalışanlardan vergi alınmamaktadır. Vergi muafiyeti içinde gerekli olan yerlere başvuru yapmanız gerekiyor. Gerekli olan işlemleri yerine getirdikten sonra Trenyol’daDropshipping’ten yararlanabileceksiniz.

trendyol dropshipping
trendyol dropshipping

Trendyol Dropshipping Nasıl Yapılır?

“Trendyol Dropshipping nasıl yapılır” için öncelikle tedarikçilerle anlaşma yapmanız gerekiyor. Tedarikçilerle anlaşma yaptıktan sonra e-ticaret sitesi kurup satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak tedarikçiyle anlaşma yapıp, satıştan kazanılan paranın bir kısmını ona vermeniz gerekiyor. Satış sonucunda ele geçen paranın bir kısmı sizin diğer kısmıysa tedarikçinindir. Ürünler tedarikçiler tarafından hazırlanıp, paketlenerek, kargoya verilir. TrendyolDropshipping tedarikçi, müşteriye yaptığı alışverişin faturasını da iletmektedir. Trendyol stoksuz satış için;

  • Öncelikle çok iyi Pazar araştırması yapmanız gerekiyor.
  • Pazar araştırması yaptıktan sonra satılabilecek ürünleri seçip onları müşteriye sunmanız gerekiyor.
  • Müşteriler sipariş oluşturduktan sonra onların sipariş bilgilerini, ürün bedellerini doğrudan tedarikçiye aktarmalısınız.
  • Tedarikçilerin güvenli olmasına dikkat ediniz. O yüzden tedarikçi seçerken çok iyi araştırma yapınız. Tüm prosedürleri sizin yerinize tedarikçi halledeceği için güvenli olması çok önemlidir.
dropshipping nasil yapilir 1
dropshipping nasil yapilir 1

Trendyol DropshippingYapmak İçin Neler Gerekiyor?

“Trendyol Dropshipping yapmak için neler gerekiyor” kapsamında öncelikle; masaüstü ya da dizüstü bilgisayara sahip olmanız gerekiyor. TrendyolDropshipping yapacak kişinin şirket açıp, vergi levhasına sahip olmanız gerekiyor. TrendyolDropshipping için satışının elinde mutlaka hedef olarak belirlediği sermaye bulunması gerekiyor. Müşteri ilk olarak sipariş oluştur, satıcı da ürünü temin edip sonrasında müşteriye gönderir. Siparişin tamamlanması için satıcı, ürünü tedarik ettiği kişiye önce parasını ödemesi gerekiyor. O nedenle TrendyolDropshipping yapacak kişinin mutlaka sermayesi olmalıdır.

Dropshipping Nedir ? Yeni 2022*

Trendyol stoksuz satış yapacak kişi, iletişim becerisine sahip olmalıdır. Mağazanın puan alması ve satışların artması adına iletişim çok önemlidir. Ürünlerin tedarik edileceği lokasyondaki satıcılarla iletişim çok güçlü kurulmalıdır.

dropshipping nedir
dropshipping nedir

Amazon Dropshipping yazımızdan Amazon Dropshipping ve Amazon Dropshipping Nasıl Yapılır ? ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Ücretsiz Dropshipping Bayilik Yeni 2022*

Yorum yapın