Amazon Dropshipping – 2022*

Amazon dropshipping; stoksuz e-ticaret anlamına geliyor. Amazon dropshipping satış yönteminde; müşteri çevrimiçi olarak tedarikçiye ulaşıp direkt siparişi oluşturuyor. Tedarikçi direkt ürünü, müşteriye gönderiyor. Bu satış yöntemi için öncelikle Amazon üzerinden mağaza açmanız gerekiyor.

Amazon Dropshipping Nedir ?

Birçok satıcının en çok kullandığı iş modeli, Amazon Dropshipping olduğunu söyleyebiliriz. Amazon Dropshipping iş modelinde; ürünü stokta tutmaya ve üretmeye gerek kalmadan direkt tedarikçiler vasıtasıyla satabilirsiniz. Amazon üzerinden listelenen ürünler, milyonları bulan potansiyel müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Amazon Dropshipping aynı zamanda tools seçenekleri de sunmaktadır. Amazon’da satış yapmak için;

amazon dropshipping
amazon dropshipping
 • Aracı olarak hareket etmelisiniz.
 • Siparişleri tedarikçilere iletmelisiniz.
 • Ürün trafiğini yönlendirmelisiniz.

Amazon’da satış gerçekleştirmek istiyorsanız, otomatik sistem kullanmanız gerekiyor. Amazon dropshipping tedarikçileri ile devamlı iletişim kurarak işin sağlıklı yürütülmesini sağlamalısınız. Tedarikçilerle devamlı iletişim kurup, siparişlerinde zamanında teslim edilmesini sağlamalısınız.

Amazon Dropshipping Avantajları Nelerdir?

“Amazon Dropshipping avantajları nelerdir”;

 • Düşük maliyetlidir. Amazon Dropshipping’teenvanter taşımanıza gerek duyulmaz. Aynı zamanda depo alanına ödemede yapmazsınız. Böylelikle işletim maliyetlerini de önemli ölçüde azaltmış oluyorsunuz.
 • Depo masrafı ödemesi yoktur. Ürünlerinize hemen tedarikçi bulduğunuz için stoklamadan satışını gerçekleştirebilirsiniz.
 • Google gibi arama motorlarında ön sıralara çıkarsınız.
 • Birçok sadık müşteri kazanma şansı yakalayabilirsiniz.
 • Müşteri memnuniyetinin kazanılması ve hızlı teslimat noktasında önemli rol oynuyor.
 • Popüler ürünleri belirleyip o doğrultu da stoksuz satış yapabilirsiniz.

 

amazon dropshipping nedir
amazon dropshipping nedir

Amazon Dropshipping Nasıl Çalışır?

Amazon Dropshipping nasıl çalışır noktasında;

 • Ürün satıcısı ürünle ilgili sipariş aldıktan sonra onu tedarikçisinden temin eder.
 • Amazon üzerinde satıcının listelediği ürünler müşteri tarafından satın alınmaktadır.
 • Satıcı ürün siparişini tedarikçiye iletip sonrasında ürünü müşteriye iletmektedir.
amazon dropshipping nasil yapilir
amazon dropshipping nasil yapilir

Amazon Dropshipping; üreticiyle alıcı arasındaki bağlantıyı sağlamada görev yapıyor. Amazon Dropshipping kuralları satıcılar için çok önemlidir. Öncelikle bir satıcı ürünlerinin kayıtlı satıcısı olmak zorundadır. Amazon politikalarına uygun hareket edilmesi gerekiyor. Kişi mutlaka müşteri sözleşmesine uymalıdır. Sevk irsaliyeleri başta olmak üzere diğer gerekli belgelerde özellikle satıcı olduğunuzu belirtmelisiniz. İadelerin işleme alınmasıyla ilgili sorumluluğu kabul etmelisiniz. Ürünü göndermeden 3. göndericileri tanımlayan bilgileri mutlaka çıkartınız. Amazon Dropshippingkuralları kapsamında, gönderilerinizi kesinlikle size ait bilgilerle göndermeyiniz. Başka parakendecilerden ürün aldıktan sonra onların bilgilerini müşterilere iletmeyiniz.

Dropshipping (Detaylı) Yeni 2022*

Dropshipping için Amazon Stoksuz Satış sayfasına göz atabilirsiniz. Dropshipping ile ilgili detaylı bilgilere sahip olan Dropshipping Nedir ? yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

Dropshipping Nasıl Yapılır ? 2022*

Yorum yapın