Yurt Dışı İş İlanları – Yeni 2022*

Yurt dışı iş ilanları ile kişiler yurtdışında çalışma fırsatı bulabilecekler. İş bulma sürecini daha kolay hale getirmek için faydalı olan birçok iş sitesi bulunuyor. Yurt dışı iş ilanları yayınlanan web sayfalarını kullanarak ülke dışında pazarda açık fırsatları görebileceksiniz. Fakat bundan öncesinde vize almanız gerekebilir.

Yurtdışı iş imkanlarına bakıldığında birçok site yer alıyor ve sizler bu siteler üzerinden öz geçmiş hazırlayarak başvuru yapabilirsiniz. Yurt dışı iş imkânı için iki farklı yol bulunuyor. Bunlardan biri yurt dışında bulunan Türk kişilerden iş almak ve diğeri yurt dışındaki vatandaşlardan iş almak olabilir. Bu ülkeler yurtdışı iş ilanları Almanya Amerika, Kanada, Japonya gibi birçok iş imkânı olabilir.

yurt disi is ilanlari
yurt disi is ilanlari

Yurt Dışında Çalışmak İçin Nereye Başvurmalıyım

Yurt dışına yönelik birçok iş bulma sitesi yer alıyor. Yurt dışında çalışmak için nereye başvurmalıyım bakıldığı zaman yer alan bazı siteler CareerJet, IndeedWorldwide, CEO Worldwide, TeachAway, Expat Network gibi siteler olabilmektedir.

Bu siteler arasında yer alan CareerJet, 2001 senesinden beri faaliyet gösteren siteler arasında ve 40 milyondan fazla iş ilanı için her gün 58 binden fazla web sayfasını taramaktadır. Kişiler anahtar sözcük, unvan, şirket, ülke gibi konumlar üzerinden araştırarak iş bulabilir ve başvurabilirsiniz. Yurt dışında çalışmak için sağlanan bu web sayfalarının özelliklerine baktığımız zaman,

 • CareerJet sitesi üzerinde yer alan yurt dışı iş ilanları hakkında arama yapabilir ve açık olan pozisyonlara başvuru yapabilirsiniz. Yapacağınız tüm işlemler tamamen ücretsiz bir şekilde sağlanmaktadır.
 • Indeed, 2004 senesinde kuruldu ve şu anda dünyanın en büyük yurtdışı iş ilanları sitesi arasında yer alıyor. İçeriğinde daha fazla iş ilanı ile birlikte az ülke bulunuyor. Fakat her seviyede ve her yaşam tarzında iş ilanlarını barındırıyor.
 • Indeed sitesi tamamen ücretsiz bir şekilde sağlanıyor fakat aradığınız ülkedeki dili iyi bilmeniz gerekebilir. Site üzerine kayıt olarak sizlere yeni iş hakkında mail gelmesini sağlayabilir ve işleri kayıt edebilirsiniz.
 • CEO Worldwide sitesi 180 adet ülkenin iş ilanlarını sağlar fakat bu site genel olarak yönetici düzeyinde bulmak için en iyi yerler arasında bulunuyor. Tüm markaların ve düzinelerce sektörde yönetici adaylarını bu sitede görebilirsiniz.
 • TeachAway sitesi özellikle öğretmen adayları için kurulan ve ulusal düzeyde yer alan bir iş arama sitesi olmaktadır. 2003 senesinde kurulan bu site şu anda en büyük öğretmen işe alım şirketleri arasında yer alıyor ve bununla birlikte öğretmenler 50 farklı ülkede iş bulabilecekler.
 • Expat Network, yurt dışı iş imkanları için harika bir iş panosu sağlayan sitelerden biri. Göçmen yaşam, iş bulmak gibi birçok konuda yardım almak için bu siteye girebilirsiniz, 100 farklı ülkede içerisinde iş araması yapabilirsiniz.
yurt disi is ilanlari 2022
yurt disi is ilanlari 2022

Yurt Dışı İş İlanları Başvuru Formu

Yurt dışı iş ilanları başvuru formu doldurmak için kişilerin mutlaka gitmek istedikleri ülkenin dilini biliyor olmaları gerekmektedir. Çünkü özgeçmişlerini hedefledikleri ülkenin dili ile yazmaları gerek ve yüz yüze mülakat veya telefon mülakatlarında kişilerin dili akıcı bir şekilde konuşması gerekmektedir. Böylece kişiler iş arama zamanında artı bir avantaj elde edebilecekler. Yurt dışı iş ilanlarına bakmadan önce bilmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor bunlar şu şekildedir,

 • Ülkeleri araştırmanız ve seçmeniz gerekiyor, bununla birlikte gidebileceğiniz aslında birçok ülke yer alıyor üstelik İngilizce veya hedeflediğiniz ülkenin dilini biliyorsanız rahatlıkla başvuru yapabilirsiniz.
 • Yeni kariyer, yeni ülke ve tamamen yeni insan kültürünü tadacaksınız bu sebeple bu durumlara psikolojik olarak da hazır olmanız gerekiyor.
 • İngilizce bilmek genel olarak hayatınızı kurtarabilir fakat gideceğiniz ülkenin de temel düzeyde dilini bilmek sizlerin hayatını kurtarabilir.
 • İş alanınıza bakıldığı zaman gitmek istediğiniz ülkede bu işin ne kadar seviyede yapıldığı ne kadar kazandırdığı gibi araştırmaları mutlaka yapın ve imkânınız varsa gitmek istediğiniz ülkede bu işi yapan biri ile iletişime geçin.

Yurtdışı İş İlanları Vasıfsız

Hangi sektör veya hangi alanda çalışıyorsanız çalışın yurt dışında iş imkânı bulabilirsiniz.Yurtdışı iş ilanları vasıfsız ilanları bakıldığı zaman günümüzde vasıfsız işçi kategorisinde birçok kişi yurt dışında iş imkanlarından yararlanmak istiyorlar. Günümüzde vasıfsız işçi kategorisinde birçok kişi iş olanaklarını değerlendirmektedirler. Özellikle yurtdışında iş yapan Türk firmalar yurtdışına işçi götürebilmektedir ve Türk inşaat firmaları inşaat sektöründe farklı kategorilerde çalışmaktadırlar.

Ne İş Yapabilirim ? Yeni 2022*

Fabrikalarda işçi olarak çalışabilir, turizm işlerinde çalışabilir ve bu tarz işçi alımları değerlendirebilirsiniz. Yurtdışına vasıfsız işçi olarak gitmek ve bu konuda iş imkanlarını araştırırken hem yurt içinde hem de yurt dışında sayısız kaynak mevcuttur.

yurt disinda calismak
yurt disinda calismak

Yurt Dışı İş İlanları 2022

Yurt dışı iş ilanlarına bakıldığı zaman özellikler 2021 senesinden beri büyük bir artış söz konusu olmaktadır. Bu sebeple yurtdışı iş ilanları 2021oldukça artış göstermektedir. Tabi her ülke sizi aynı şartlara tabi tutmayabilir. Gerekli şartları öğrenmek için gitmek istediğiniz ülkenin elçiliği ile iletişime geçebilir ve o ülkeye giderek yaşamak ve çalışmak için ne gerektiğini öğrenebilirsiniz. Yurt dışı iş ilanlarına başvuru yapmadan öncesinde vize ve pasaport başvurularını öğrenmeniz gerekmektedir bunun için,

 • Pasaport ve vizeye öncesinden başvurmak avantajlı olacaktır bunun sebebi vizenin çıkma durumu zaman alabilmektedir ve ilk seferde alamazsanız ikinci defa başvuru yapmanız gerekmektedir.
 • Pasaport ile vize için gerekli olan belgeleri önceden toplamanız gerekmektedir ve bununla beraber pasaport 1 ila 2 hafta içerisinde size teslim edilmektedir, sonrasında vize başvurusu için hazırlanabilirsiniz.
 • Banka hesabınızda bir miktar para olması gerekiyor çünkü çoğu ülke ülkesine gelecek olan vatandaşların bankada paranızın olması gerekir böylece kişiler ülkede geçinebilecek bir bütçeye sahip olabilirler.

Yurt Dışı İş İlanları İŞKUR

İŞKUR, ülkemizde iş arayanların kullandığı genel bir sitedir ve türk ile yabancı işveren kişiler yurtdışındaki işlerinde çalıştırmak amacı ile işgücü istemlerinin karşılanmasını istemektedirler. Bu sebeple yurt dışında iş arayan kişiler yurtdışı iş ilanları İŞKURüzerinden başvuru yapabilirler. Bununla beraber işveren kişiler yurt dışı işgücü istemlerini kurum kayıtlarından karşılamak veya yurt dışına götürmek istediği işçileri götürmek için yine İŞKUR üzerinden başvuru yapabilirler.

İŞKUR üzerinden yurt dışı başvuruları yapacak olan kişilerden istenen bazı belgeler bulunuyor bunlar ticaret sicil gazetesi örneği, taahhüt işleri için işin alındığı ülkedeki yetkili birinden işe alındı belgesi, uygun görüş belgesi, belirlenen firmalar yurt dışından iş aldıkları zaman yurt dışı geçici müteahhitlik belgesi gibi belgeler gerekmektedir. Bu belgeler yabancı uyruklu iş veren kişilere göre değişebilir.

Yurt dışı İş İlanları İnşaat

İnşaat işleri özellikle yurt dışında çalışmak isteyen kişilerin ilk hedefi olmaktadır. Özellikle Türkiye’de hazırda inşaat işi ile uğraşan erkek işçiler yurt dışı iş ilanları inşaat işlerine başvuru yapabilir üstelik kalacak yer gibi birçok iş imkanlarından yararlanabilirler.

Bu iş imkanları için Jooble, Kariyer.net gibi birçok site üzerinden göz atabilir ve başvurunuzu tamamlayarak Türk firmaları ile anlaşabilirsiniz. Böylece yurt dışında istihdam sağlarken istediğiniz ülkeye yerleşebilecek ve uzun süre çalışma sonrasında artan maaş ve ülkenin avantajları gibi birçok avantajdan yararlanabileceksiniz.

Work and Travel (Detaylı) Yeni 2022*

Tüm bunlara ek olarak web sitemiz içerisinde yer alan Yurt Dışında Çalışmak  kategorisinden diğer ülkelerin yaşam şartları, maaş ve asgari ücret miktarları gibi içeriklere ulaşabilirsiniz.

Çok kısa bir süre içerisinde Yurt Dışı İş İlanları kategorisinden Yurt Dışında İş İmkanlarına ve Yurt Dışı İş Başvurusu ile ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz.

 

Yorum yapın