Kariyer Fikirleri Türkiye – Yeni 2022*

Kariyer Fikirleri Türkiye kapsamında yurtdışındaki gibi yeni yeni meslek grupları ortaya çıkmıştır. Hem sosyal hem de ekonomik hayattaki gelişmeler birçok kariyer fikrinin de ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Teknolojik gelişmelerle birlikte insanlarında doğal olarak talepleri ve ihtiyaçları değişiyor. Bu değişimler yeni mesleklerin ortaya çıkmasını sağlıyor. Birkaç sene sonra günümüzde garanti olarak gördüğümüz mesleklerin bir önemi kalmayacak. Özellikle insanların kafalarında oluşturdukları kariyer fikirleri dijitalleşmenin de etkisiyle çok değişecek. Türkiye’de insanların kariyer fikirleri, çok kazandıran mesleklere göre değişiklik gösteriyor.

kariyer fikirleri turkiye 1
kariyer fikirleri turkiye

Türkiye’de Geleceğin Meslekleri

Türkiye’de geleceğin meslekleri, teknolojinin ve bilimin ilerlemesiyle bambaşka boyuta evirilmiştir. Türkiye’de önümüzdeki senelerde popüler hale gelecek meslek gruplarını şöyle sıralayabiliriz:

3D Üretim Mühendisi

3D üretim mühendisliği günümüzde daha çok sağlık alanında karşımıza çıkıyor. Türkiye’de 3D üretim mühendislerini ilerleyen yıllarda; mimari, gıda, sağlık, turizm gibi pek alanda görebileceksiniz. Bu meslek grubu; 3D yazıcıların denetimi, işleme süreçleri ve kurulum süreçlerini takip ediyor.

kariyer fikirleri 2022
kariyer fikirleri 2022

Siber Güvenlik Uzmanı

Son dönemlerde hem bilgisayar hem de siber ağ teknolojilerinin çok hızlı geliştiğini söyleyebiliriz. Bu gelişmelerle bağlantılı olarak da siber güvenlik uzmanlarına ihtiyaç duyulmaya başlandı. Siber güvenlik uzmanı; özel, devlet fark etmeksizin tüm sektörlerde iş bulabiliyor.

Dijital Reklamcılık

Sosyal medya platformlarının kullanımının artmasına bağlı olarak; dijital reklamcılıkta popülerlik kazandı. Dijital reklamcılık sayesinde;

  • Marka bilinirliği artıyor,
  • Daha çok müşteriye ulaşım sağlanıyor,
  • Hedef kitleye hızlı ulaşım gibi pek çok avantaja sahip olabilirsiniz.

Televizyonların günümüzde etkisini kaybetmesiyle birlikte insanlarda ürünlerini tanıtabilecek farklı mecralar aramaya başladılar o mecralar içerisinde de ön plana dijital reklamcılık çıkıyor. Dijital Pazarlama Wikipedia sayfasından dijital reklamcılık ve dijital pazarlama ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

kariyer fikirleri
kariyer fikirleri

İnternet Televizyonculuğu

İnternet kullanımının yaygınlaşmasına bağlı olarak ön plana çıkan diğer bir meslek grubuysa, internet televizyonculuğudur. İnsanlar kitap okumayı, alışveriş yapmayı vb. birçok işlemi artık dijital ortamda yapmaya başladılar. İnternet televizyonculuğu, önümüzdeki yıllarda daha da gelişip Türkiye’de en popüler meslek grupları arasında yer almaya başlayacak.

İnternet Üzerinden Para Kazanma Yeni 2022*

Veri Tabanı Yöneticisi

Kariyer fikirleri Türkiye denildiğinde veri tabanı güvenliği de son birkaç senedir revaçta. Şirketler, verilerini güvenli hale getirecek yöneticilere ihtiyaç duymaktalar. Veri tabanı yöneticisi; bordro, satış ve imalat vb. sistemleri yönetiyorlar.

Daha fazla kariyer fikri ve kariyer fikirleri için web sitemizde yer alan içerikleri inceleyebilirsiniz.

Yurt Dışı İş İlanları Yeni 2022*

Yorum yapın